Myśląc o zabiegu akupunktury pierwszym skojarzeniem jest pacjent spokojnie siedzący lub leżący na kozetce z wbitymi igłami. Chcąc wykonać u chorego szereg zabiegów terapii manualnej czy po prostu masaż musimy umówić pacjenta na kolejną wizytę – no bo jak “manipulować” z igłami wbitymi nieraz całkiem głęboko? Nie wspominając o pracy na wzorcach ruchowych (np. PNF), gdzie bez ruchu nie ma poprawy… A więc albo igły do akupunktury, albo ruch. Czy aby na pewno?

Nie! Spośród licznych metod akupunktury szczególnie łatwo komponuje się z zabiegami fizjoterapii akupunktura ucha. Mało inwazyjna i bezpieczna, pozwala umieścić igły w aktywnych miejscach małżowiny ucha chorego a następnie włączyć inne metody klasycznej fizjoterapii. I choć jest skuteczna jako samodzielna metoda, szczególnie błyszczy w połączeniu z aktywną pracą z ciałem w trakcie zabiegu (masaż, terapia manualna, ćwiczenia czynne i bierne, itd.).

Co więcej, prostota wprowadzania igieł w małżowinię jest tak duża, że nauka i praca tą metodą nie wymaga wcześniejszych doświadczeń w pracy igłą. Na kursie zaś dowiesz się jak utylizować odpady i dbać o BHP w gabinecie.

A jeśli nie chcesz wbijać igieł, nic straconego – nauczymy Cię jak uciskać poszczególnego punkty i jak stosować plastry uciskowe, przedłużające stymulację stref aktywnych na dłuższy czas po zakończeniu zabiegu.

Ćwiczymy na modelach dokładnie odwzorowujących ucho ludzkie wraz z gęstością poszczególnych struktur, oraz na sobie wzajemnie – praktyka przede wszystkim! Modele są wliczone w cenę kursu  – kursanci otrzymują modele na własność.

Oczywiście, warsztat ten nie jest kursem pełnej akupunktury ucha – ma na celu nauczyć cię lokalizacji i sposobów stymulacji tych punktów, które znajdują największe zastosowanie w holistycznej terapii narządu ruchu.

 

Warsztat „Akupunktura ucha w praktyce fizjoterapeuty”


Czas szkolenia: 8 h wykładowych

Terminy szkolenia: 9.02.19 r. Spała k. Tomaszowa Maz.

10.02.19 r. Spała k. Tomaszowa Maz.

Miejsce szkolenia: Pensjonat Karczma Spalska, ul. Hubal 3, Spala k/ Tomaszowa Mazowieckiego

Koszt szkolenia: 300 zł 

Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt.

Formularz zgłoszeniowy

Zapisz się już dziś!

NEWSLETTER

Dołącz do naszego newslettera aby być ze wszystkim na bieżąco!

Chcę otrzymywać informacje o promocjach i rabatach na podany adres e-mail i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

FreshMail.pl