TERMINY

Nagrania webinarów:

1. Akupunktura ucha (I moduł)

2. Akupunktura ucha (II moduł)

 3. Akupunktura czaszki

149,00 400,00 

KUP TERAZ: 

Zadaj pytanie na messengerze
Wyczyść
SKU: brak Kategorie: ,

Akupunktura ucha – jak pomóc sobie w bólu?

TERMIN: 22.11.2020 r. godz. 17:00 – 20:00 (dostępne nagranie)

W dobie pandemii SARS CoV-19 musimy ponosić liczne niedogodności obecnej sytuacji – m.in. brak fizjoterapii. To o tyle trudna sytuacja, że dla olbrzymiej grupy pacjentów regularna rehabilitacja była podstawą radzenia sobie z bólem. A dobrze wiesz, że nie każdy ból da się łatwo opanować lekami…

Czy akupunktura (lub akupresura) ucha może Ci pomóc?

TAK! Jako forma uzupełnienia innych, ważnych działań – zwłaszcza regularnego ruchu, prawidłowego odżywiania i wystarczającej ilości snu – stymulacja małżowiny usznej może Ci służyć pomocą, by opanować doznawany przez Ciebie ból w tym trudnym czasie.

W jakich dolegliwościach bólowych akupunktura ucha może Ci pomóc?

Szereg badań wskazuje na możliwości wykorzystania akupunktury ucha w przeróżnych schorzeniach narządu ruchu. Oczywiście, raczej nie opanuje bólu związanego z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego, ale jak pokazuje praktyka, bywa użyteczna w niektórych bólach pochodzenia internistycznego (np. kolka nerkowa w słabo nasilonych postaciach kamicy nerkowej).

Czy akupunktura ucha pomoże Ci z każdym bólem?

NIE. Ból to dość skomplikowane zjawisko z punktu widzenia jego fizjologii, i o ile w przewlekłych, słabo / umiarkowanie nasilonych bólach może Ci pomóc, pamiętaj, że to tylko uzupełnienie terapii, jaką przepisał Ci Twój lekarz – i zdecydowanie nie może go zastąpić!

Ale jak ja mam sobie samodzielnie powbijać igły w uszy?!

Spokojnie, NIE MUSISZ! Nieco bardziej czasochłonną, ale bezpieczną formą stymulacji ucha jest akupresura ucha. Wykonywana kilkukrotnie przez krótki czas (5-15 min.) w ciągu dnia potrafi zadziałać podobnie jak akupunktura bez konieczności przebijania skóry igłami! A żeby ułatwić sobie pracę, możesz wybrane punkty stymulować niektórymi przyrządami znajdującymi się w każdym polskim domu. A przede wszystkim jest łatwa do nauczenia się – więc czemu nie nauczyć jej swojego domownika i nie poprosić go o pomoc w terapii?

I tego właśnie z przyjemnością nauczę Cię na nadchodzącym webinarze “Akupunktura ucha – jak ulżyć sobie w bólu?”

Webinar ten jest dedykowany wszystkim ciekawym akupuntury ucha – zarówno pacjentom jak i terapeutom chcącym “sprawdzić, z czym to się je”. Nazywam się Maciej Graczykowski i jako fizjoterapeuta oraz naturopata opowiem Ci jak możesz spróbować pomóc sobie akupunkturą ucha – bez wychodzenia z domu!

Czego nauczysz się podczas webinaru?

 1. Podstaw fizjologicznych, dlaczego akupunktura ucha może działać?
 2.  O środkach bezpieczeństwa, przeciwskazaniach i realnych możliwościach działania akupunktury ucha.
 3. Położenia wybranych punktów, aktywnych i możliwych do wykorzystania w:

– bólach kończyny górnej

– bólach kończyny dolnej

– wybranych bólach miednicy (w tym bóle menstruacyjne)

– bólach kręgosłupa

– wybranych bólach głowy

4.  Łączenia tych punktów pod kątem ich najlepszego współdziałania.

Po szkoleniu dostaniesz:

 1. Mapę aktywnych punktów aku na uchu, prezentowanych na szkoleniu.
 2. Skrypt w wersji pdf z prezentacją lokalizacji wybranych punktów aku na uchu.
 3. Dyplom uczestnictwa w webinarze (w wersji elektronicznej).

Akupunktura ucha moduł II – jak pomóc sobie w bólu?

TERMIN: 12.12.2020 r. godz. 17:00 – 20:00

Ukończyłeś mój pierwszy webinar i masz ochotę na więcej?
Chcesz pogłębić swoją wiedzę z zakresu aurikuloterapii?
Jesteś terapeutą i wbijasz igły – chcesz zatem dowiedzieć się więcej o igłowaniu małżowiny?

Na II module:

 1. Skoncentrujemy się bardziej na samym igłowaniu ucha
 2. Poznasz nowe odwzorowania poszczególnych obszarów, w tym zapoznasz się z podstawami chińskiej akupunktury ucha
 3. Poznasz kolejne punkty o działaniu przeciwbólowym, w tym w wybranych bólach trzewnych (oraz rozwiniemy jeszcze bardziej temat bólów miesiączkowych) 
 4. Dowiesz się jak jeszcze lepiej decydować o zasadności stosowania poszczególnych punktów
 5. Poznasz dalsze niuanse działania akupunktury ucha – i jeszcze łatwiej zdecydujesz u którego pacjenta ją zastosować
 6. Otrzymasz skrypt z dokładnym opisem lokalizacji omawianych punktów i ilustracjami umożliwiającymi Ci jeszcze lepsze przyswojenie wiedzy
 7. Otrzymasz zaktualizowaną mapę punktów aku, wykorzystywanych w bardziej zaawansowanych aplikacjach!

Akupunktura czaszki – ulga w bólu

TERMIN: 5.12.2020 r.  godz. 17:00 – 20:00

Zapraszamy  serdecznie na kolejny etap wędrówki po mikrosystemach akupunktury! Tym razem ruszymy w fascynujący świat akupunktury czaszki.

Czego dowiesz się na webinarze?

– jak do tego doszło, że zaczęto szukać punktów aku na czaszce?

– w jakich schorzeniach akupunktura czaszki jest użyteczna?

– jak “orientować się” w topografii czaszki?

– jak znaleźć aktywne i użyteczne punkty aku na czaszce z różnych systemów craniopunktury (inna nazwy aku czaszki)?

– jak stymulować te punkty igłami a jak uciskiem?

– jak łączyć je z innymi formami terapii i kiedy wykorzystać który punkt?

Co otrzymasz po webinarze?

 1. Mapę pokazanych na webinarze punktów aktywnych na czaszce
 2. Certyfikat ukończenia szkolenia online
 3. Dostęp do nagrania webinaru (w wybranym przez Ciebie czasie)

Często zadawane pytania!

 1.  “Czy punkty na czaszce trzeba nakłuwać igłami?” Nie, zdecydowanie nie! Faktycznie, szczególnie użyteczne jest ich nakłuwanie – ale również akupresura (w tym opukiwanie, np. pinami) może działać wspierająco względem innych form terapii.
 2.  “Słyszałam, że akupunktura czaszki działa przede wszystkim po udarach – czy działa też przeciwbólowo?” Zdecydowanie tak! A że punktów tych jest zauważalnie mniej niż w innych mikrosystemach (np. aku ucha) i są bardziej uniwersalne, znacznie łatwiej jest je zaaplikować.
 3. “Czy akupunkturę czaszki mogę łączyć z innymi zabiegami na jednej terapii?”  To wręcz wskazane. Wielu twórców sugeruje, by rozpocząć zabieg o wbicia igieł w skórę głowy a dopiero potem wprowadzić inne terapie (np. masaż, kinezyterapię, terapię manualną).
 4. “Czy akupunktura czaszki ma coś wspólnego z medycyną chińską? Czy muszę znać medycynę chińską by stosować aku czaszki?” Tak – i nie 🙂 Tak, bo rzeczywiście, akupunktura czaszki może być łączona z klasyczną akupunkturą. Nie, bo jest zamkniętym mikrosystemem, bazującym na własnej diagnostyce i lokalizacji określonych punktów – i bez znajomości TCM spokojnie można nią wzbogacać terapię.

Jak się zgłosić?

Koszt pojedynczego webinaru to 149 zł. Jeśli od razu wykupisz pakiet dwóch webinarów zapłacisz tylko 250 zł zamiast 300 – wybierz opcję “Akupunktura Ucha (Moduł I i II)”.

Przy zakupie wszystkich trzech webinarów zapłacisz 400 zł zamiast 450 – wybierz opcję “Akupunktura Ucha i Czaszki (3 webinary)”.

Podczas składania zamówienia zwróć uwagę aby adres e-mail był wpisany poprawnie.  Jeśli potrzebujesz fakturę na firmę nie zapomnij podać danych wraz z NIPem podczas składania zamówienia.

Wybierz metodę płatności i opłać zamówienie. Dostęp do Webinaru wyślemy Ci w ciągu 24 godzin.  Jeśli  nie otrzymasz wiadomości skontaktuj się z nami: szkolenia@akudlaciekawskich.pl.

Jeśli wybierasz tradycyjny przelew, lub przekaz pocztowy jako metodę płatności, wyślij potwierdzenie przelewu na powyższy adres e-mail. Wtedy dostęp do Webinaru zostanie nadany szybciej. 

Prowadzący

Maciej Graczykowski

Zainteresowanie Wschodem, zapoczątkowane w trakcie studiów Maćka, przerodziło się w prawdziwą pasję, gdy zaczął zgłębiać bardziej naturalne metody pracy z pacjentem. W swojej pracy łączy tradycje zielarskie Europy ze wschodnim podejściem do pracy z ciałem i duchem pacjenta. Dociekliwy i dokładny, nigdy nie idzie na kompromis w poszukiwaniu wiedzy – stąd też monotonia w jego księgozbiorach: “Akupunktura koreańska”, “Nowa Akupunktura Czaszki…”, “Akupunktura w neurologii” itd. Także w szkoleniach stawia na najwyższą jakość i jak największą użyteczność przekazywanej przez prowadzących wiedzy.

 

 

Webinar

Akupunktura Ucha (Moduł I), Akupunktura Ucha (Moduł II ), Akupunktura Czaszki, Akupunktura Ucha i Czaszki (3 webinary), Akupunktura Ucha (Moduł I i II)