TERMINY

28-30 STYCZNIA 2022 r. / KRAKÓW

Adres: Budzyń 50, 32-060 Kryspinów

Cena: 1600 zł

200,00 1 600,00 

 

 

Zadaj pytanie na messengerze
Wyczyść
SKU: brak Kategoria:

OPIS SZKOLENIA

O akupunkturze piszemy z reguły jako o metodzie leczenia – co jednak jeśli chcielibyśmy poprawić kondycję skóry twarzy? Teoretycznie, klasyczna akupunktura (wpływając całościowo na skórę) ma potencjał by tego dokonać – na szczęście istnieje też specjalna metoda akupunktury, nazywana akupunkturą kosmetyczną.

Czym jest akupunktura kosmetyczna?

Akupunktura kosmetyczna jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej i zyskuje coraz większą popularność. Nie niesie również ze sobą ryzyka poważnych skutków ubocznych. To swoisty wyciąg z technik terapii i diagnozy medycyny chińskiej, skoncentrowany na poprawie kondycji skóry twarzy. Wpływa na ujędrnienie i lepsze wysycenie kolagenem, działa odmładzająco i rewitalizująco – i to bez wstrzykiwania czegokolwiek! Co więcej, prawidłowo wykonana nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych. I choć, jak każda metoda, ma szereg przeciwskazań, jest coraz szerzej stosowana także na Zachodzie jako zdrowsza alternatywa dla zabiegów kosmetycznych, wykorzystujących środki chemiczne.

Na szkoleniu dr Arleta Morczyńska skoncentruje się na aspekcie praktycznym aplikacji igieł akupunkturowych dla uzyskania określonych efektów kosmetycznych. Nie jest więc wymagana wcześniejsza znajomość medycyny chińskiej – choć oczywiście, znajomość TCM (lub CCM) znacząco zwiększa możliwości tej innowacyjnej metody.

Po szkoleniu kursant zdobędzie umiejętności wykonywania zabiegów akupunktury kosmetycznej, mikronakłuć rollerem oraz masażu rollerem kamiennym i guasha co pozwoli na rozszerzenie oferty zabiegów.

Jeśli więc chcesz zacząć nie tylko leczyć ale również poprawiać wygląd Twoich pacjentów, ten kurs jest właśnie dla Ciebie – a jeśli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

PROGRAM SZKOLENIA

Dzień I

10:00 – 19:00

Wskazania, przeciwwskazania i możliwe rezultaty do osiągnięcia za pomocą akupunktury kosmetycznej, materiały potrzebne do przeprowadzenia zabiegu.

Punkty stosowane w akupunkturze kosmetycznej.

Zmarszczki, utrata jędrności skóry, worki pod oczami- dlaczego powstają i jak im przeciwdziałać?

Dobór punktów na podstawie diagnozy i oczekiwań klienta.

Dzień II

9:00 – 18:00

Pokaz zabiegu akupunktury kosmetycznej.

Ćwiczenia akupunktury kosmetycznej w parach.

Rollery, Gua Sha i mikronakłaucia jako uzupełnienie akupunktury kosmetycznej.

Dzień III

9.00-15:00

Pokaz rollerów i guasha

Wykonanie rollerów i guasha w parach

Pokaz mikronakłuć za pomocą rollerów i wykonanie zabiegu w parach.

Podsumowanie, pytania i odpowiedzi.

Prowadzący

dr n. o zdr. Arleta Morczyńska

Jestem kosmetologiem i akupunkturzystką. Przez 10 lat pracowałam jako nauczyciel akademicki przekazując wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Jestem absolwentką szkoły Acuart w Katowicach, a obecnie również jej wykładowcą. Prowadzę gabinet Koncepcja Urody w Katowicach, gdzie wykonuję zarówno zabiegi kosmetologiczne, jak i akupunkturę. Akupunktura kosmetyczna jest dla mnie idealnym łącznikiem między dwoma dziedzinami, które uwielbiam. W wolnym czasie lubię przebywać na świeżym powietrzu i jeździć na rowerze.

Możliwość uzyskania dofinansowania z KFS

Na nasze szkolenie możesz uzyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Sprawdź szczegóły!

Masz pytanie?

Napisz do nas!