TERMINY

SPAŁA

19-20 luty 2022 r. I moduł 

23-24 kwiecień 2022 r. II moduł

 

 

400,00 4 000,00 

 

 

Zadaj pytanie na messengerze
Wyczyść
SKU: brak Kategoria:

OPIS SZKOLENIA

Na szkoleniu przedstawimy akupunkturę w ujęciu japońskiej medycyny naturalnej, nauczymy Cię również dodatkowych metod pracy z ciałem pacjenta, harmonijnie łączących się w całość z akupunkturą.

Japońskie sztuki medyczne to szersze spojrzenie na akupunkturę. Podejście do terapii jako do zbioru technik, połączonych dla zwiększenia skuteczności w ramach wspólnej koncepcji. Podejście to jest dedykowane dla wszystkich, którzy szukają metody bazującej na pracy manualnej, gdzie igły są jednym z narzędzi, ale niekoniecznie dominującym i gdzie stosowanie igieł nie narzuca sztucznych ograniczeń (takich jak z góry ustalona liczba nakłuć lub wykluczające się kombinacje akupunkturowe).

W japońskim podejściu często używa się jednej igły i nakłuwa się jeden punkt w danym momencie, po osiągnięciu pożądanego efektu, usuwa się igłę i przechodzi do kolejnego miejsca. Taki styl pracy na pewno bardziej przypadnie do gustu fizjoterapeutom, ale nie ma przeciwwskazań, żeby pracowali tak specjaliści z innych dziedzin medycznych.

Dyrektorem technicznym Nippon Med jest Hiroshi Yamamoto Sensei – japoński akupunkturzysta. Na podstawie własnych doświadczeń ze sztuk walki oraz wielu rdzennych japońskich technik terapeutycznych stworzył koncepcje IBUSEIHOMON, co w wolnym tłumaczeniu może oznaczać „Koncepcje wykorzystującą wiedzę o ciele człowieka, wspólną dla medycyny i sztuk walki”.
W ramach tej koncepcji wykorzystuje się różne elementy tradycyjnych sztuk walki takich jak: proste ćwiczenia rozgrzewkowe, rozciągające, wzmacniające oraz wiedzę o pracy nad sobą taką jak: umiejętność dbania o własna sylwetkę, prawidłową postawę w trakcie pracy, umiejętność prawidłowego oddychania i wiele innych dla osiągnięcia jak najlepszych efektów w terapii.

Zdecydowanie największą siłą takiego podejścia jest spójność i dowolność doboru technik. Tradycyjnie diagnoza rozpoczyna się od palpacji wzdłuż przebiegu głównych meridianów, następnie jest badanie pulsu, obserwacja języka, po czym diagnoza z brzucha Fukushin. Na tej podstawie można już wykonać pierwsze techniki manualne lub pierwsze nakłucia np. St36 jako punkt prowadzący dla brzucha po czym przejść do masażu brzucha Ampuku Ho.

W dalszej części zabiegu następuje badanie i leczenie grzbietu, podczas którego wykorzystuje się wiele narzędzi takich jak: Shonishin, tei shin, itp.  Pracuje się na bieżąco analizując rejony, które wymagają największej uwagi na zmianę pracując manualnie (techniki Doin Anma) i akupunkturowo (Ishizaka ryu).

Po całej sekwencji następuje powrót do leżenia tyłem i ponowne sprawdzenie pulsu i brzucha. Jeśli dolegliwości dotyczą kończyn, pracuje się wykorzystując kanały znajdujące się na nich używając igieł i narzędzi w charakterystyczny japoński sposób.  W zależności od problemu można zalecić pacjentowi wykonywanie ćwiczeń opartych o koncepcję IBUSEIHOMON.  Podejście to nie wyklucza żadnych technik i z powodzeniem można uzupełnić zabieg i wzmocnić jego działanie poprzez akupunkturę, ucha, brzucha, czaszki itp.

Szkolenie dedykowane jest akupunkturzystom, osobom, które ukończyły przynajmniej I rok szkoły akupunktury (konieczna znajomość przebiegów meridianów i lokalizacji punktów meridianowych), fizjoterapeutom, masażystom, osobom aktywnie pracującym z ciałem. 

PROGRAM SZKOLENIA - I zjazd

Dzień I (tai jutsu/body work) :

9:00 – 11:00 Wprowadzenie do podstaw teorii i praktyki. Ćwiczenia dla terapeutów – praca nad sobą ( Ni ju yon setsu hiren ko, ren ki to, kan do ko, go cho, kokyu ho, sen nin cho ju ko)
11:00 – 12:00 Demonstracja zabiegu
12:00 – 14:00 (przerwa obiadowa)
14:00 – 18:00 Kontynuacja nauki ww. technik, wakame taiso, kokyu, batchoko  + wprowadzenie do obserwacji, palpacji  i pracy z brzuchem (Anma, Fukushin, Ampuku ho) 

Dzień II (praca manualna):

9:00 – 12:00 Dalsza nauka Fukushin i Ampuku, ćwiczenie ucisków, siły dotyku, wprowadzenie do posługiwania się igłami
12:00 – 14:00 (przerwa obiadowa)
14:00 – 18:00 Wprowadzenie do pracy z narzędziami + moksa

PROGRAM SZKOLENIA - II zjazd

Dzień I

9:00 – 12:00 Podsumowanie poprzednich zajęć, pytania, Poprawa technik
12:00 – 14:00 (przerwa obiadowa)
14:00 – 18:00 Wprowadzenie do pracy z igłą (kanshin ho, Shinto tataki, uchibari, Wprowadzenie do techink Sugiyama, Ishizaka, Jakutaku jutsu itp. Podstawowa procedura Ishizaka ryu, Kyu to shin, praca na poduszce, owocach, ćwiczenie delikatności.

Dzień II:

9:00 – 12:00 Podsumowanie
12:00 – 14:00 (przerwa obiadowa)
14:00 – 17:00 Przykłady doboru strategii do wybranych jednostek chorobowych.

Prowadzący

Oskar Olszewski Fizjoterapeuta i akupunkturzysta, absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Śląskiej Szkoły Akupunktury. Bezpośredni uczeń Hiroshi Yamamoto Sensei, założyciel Nippon Med. Pasjonat tradycyjnych sztuk walki i filozofii Dalekiego wschodu (2Dan aikido).   

„Moją karierę zawodową zacząłem pracując, jako terapeuta manualny, pod okiem doświadczonego rosyjskiego lekarza, który był tytanem pracy, więc pracowałem 6 dni w tygodniu od 7:30 do 21, przyjmując około 20 pacjentów dziennie. Pracując tak przez 2 lata, świeżo po studiach zdobyłem w krótkim czasie ogrom doświadczenia, co z kolei doprowadziło mnie do pewnych wniosków. Palce wyrobiły w sobie niezwykłą wrażliwość i u coraz większej liczby pacjentów zacząłem znajdować podobne miejsca bolesne, „zagłębienia” czy też podobne wzorce. Wtedy w moim życiu pojawiła się akupunktura. Z początku miałem wrażenie, że trafiłem na wyższą szkołę swojego hobby w końcu od 15 roku życia interesuję się Azją (szczególnie Japonią, sztukami walki i czasami samurajskimi) nowa wiedza, zaczęła sukcesywnie zmieniać moje podejście do terapii. Jednak po ukończeniu kursu podstawowego czułem pewien niedosyt. Wiedziałem jak wielki potencjał ma w sobie akupunktura, ale czułem, że nie do końca potrafię go wykorzystać w gabinecie. Zacząłem szukać „Jak to robią Japończycy”. Okazało się, że owszem robią i to w dosyć niesamowity sposób. Następnie sprawdziło się powiedzenie, że „Kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel.” Reszta jest już historią…

Ważne jest żeby wspomnieć dlaczego w ogóle chcę prowadzić szkolenia. Na drodze moich doświadczeń jako terapeuty, udało mi się osiągnąć poziom skuteczności i zaufania, dzięki któremu ludzie przychodzą do mnie całymi rodzinami, od okresu dziecięcego do późnej starości. Co prawda na początku z większością pacjentów spotykam się z powodu jakiegoś ostrego problemu, ale z czasem dochodzimy do wspólnego wniosku, że w ramach profilaktyki lepiej spotykać się regularnie, raz na jakiś czas, dbając o to żeby zapobiegać problemom w przyszłości. Takie podejście oraz wypracowana pozycja, zaskutkowały tym, że zapisywać się do mnie na wizytę trzeba z 4 miesięcznym wyprzedzeniem. Jak zatem sami widzicie skuteczność mówi sama za siebie, a poczucie stabilności, które wynika z tej sytuacji daje wielki spokój. Dlatego chciałbym podzielić się tą wiedzą, żeby więcej osób mogło korzystać z metod , które po prostu się sprawdzają i tym samym rozwijać w Polsce społeczność ludzi korzystających z japońskiej medycyny tradycyjnej.”

Możliwość uzyskania dofinansowania z KFS

Na nasze szkolenie możesz uzyskać dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Sprawdź szczegóły!

Masz pytanie?

Napisz do nas!

Wybierz kwotę

Zapłać zaliczkę, Zapłać za I moduł, Zapłać całość