Metoda równoważenia dr Tana jest metodą od praktyka dla praktyków. Powstawała na przestrzeni całej, 40-letniej praktyki dr Richarda Tana, akupunkturzysty i znawcy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Jej podstawowym założeniem jest więc prosta, intuicyjna diagnoza i łatwość doboru punktów leczniczych. Wbrew pierwszemu wrażeniu, do efektywnego stosowania metody dr Tana potrzebna jest jedynie podstawowa wiedza z zakresu lokalizacji punktów akupunkturowych.

Skuteczność i łatwość adaptacji systemu do osobistego trybu pracy terapeuty zaowocowała rozpowszechnieniem się metody zarówno w Azji jak i krajach zachodnich. Szczególnie dobrze przyjęła się także w Izraelu, będącym bliskowschodnim centrum akupunktury i medycyny Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Pragmatyzm izraelskich akupunkturzystów pozwolił na jeszcze efektywniejszy rozwój systemu dr Tana i czyniąc metodę szczególnie użyteczną w codziennej praktyce fizjoterapuetycznej.

Wykorzystując tzw. punkty odległe, metoda dr Tana pozwala na leczenie np. kończyn po oparzeniach bez bezpośredniej ingerencji w uszkodzone tkanki. Nie wymaga przy tym długich studiów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, stawiając na szybką i intuicyjną diagnozę, tak użyteczną w pracy fizjoterapeuty

Co więcej, metoda równoważenia znajduje też przełożenie na problemy internistyczne pacjenta. Wykorzystują metodę jednej igły, pozwala przynieść ulgę także w problemach zdrowotnych, niezwiązanych bezpośrednio z dysfunkcjami układu ruchu pacjenta

Efekt terapii będzie uwidaczniany w trakcie szkolenia z wykorzystaniem nowoczesnych termografów medycznych – zachęcamy kursantów do przyjazdu z pacjentem!

Kurs prowadzi lek. med. Mahmoud Manssour oraz lic. akupunkturzysta Michał Urgacz (więcej informacji o prowadzących w zakładce „Kadra”).

Terminy kursu I. modułu:

17-19 stycznia 2019 r. (Katowice)

22-24 lutego 2019 r. (Spała k. Tomaszowa Mazowieckiego)

 

Terminy kursu II. modułu:

8-9 grudnia 2018 r. (Spała k. Tomaszowa Mazowieckiego)

16-17 lutego 2019 r. (Katowice)

30-31 marca 2019 r. (Spała k. Tomaszowa Mazowieckiego)

 

Koszt szkolenia:

1650 zł  za I moduł

1150 zł za II moduł

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać na akudlaciekawskich@gmail.com lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce Kontakt .

Formularz zgłoszeniowy

Zapisz się już dziś!

NEWSLETTER

Dołącz do naszego newslettera aby być ze wszystkim na bieżąco!

FreshMail.pl