TERMINY

26 LIPCA 2020 / SPAŁA / Wolne miejsca: dostępne

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!Na dyplomie pojawi się dokładnie takie imię i nazwisko jak podane w formularzu.
Prosimy o sprawdzenie czy jest wpisane poprawnie.

OPIS SZKOLENIA

Jedną z ciekawszych odmian akupunktury jest akupunktura czaszkowa (kranialna). Spośród wielu odmian tej sztuki, jedną z najskuteczniejszych jest japońska Nowa Akupunktura Czaszki dr Yamamoto (YNCA).

Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, dr Toshikatsu Yamamoto stworzył system leczenia opierający się wyłącznie na nakłuwaniu punktów aktywnych na czaszce pacjenta. Wykorzystując kilka komplementarnych i intuicyjnych metod doboru miejsc wkłuć, pozwala zastosowanie jej zastosowanie tak walce z bólem, w schorzeniach ortopedycznych jak i internistycznych.

Zabiegi wykonywane metodą YNCA są bezbolesne dla pacjenta, w przeciwieństwie do wielu odmian akupunktury. Co więcej, po wprowadzeniu igieł można kontynuować zabiegi innych terapii – pod warunkiem, że nie naruszą wbitych igieł. Pozwala to na włączenie metody dr Yamamoto w większość stosowanych manualnych terapii pracy z ciałem pacjenta.

Jednak tym, co wyróżnia akupunkturę YNCA od na tle innych systemów igłowania jest przede wszystkim jej „namacalność”. Nie ma w niej konieczności zapamiętywania dziesiątek punktów na meridianach wraz ze szczegółowymi wskazaniami – punkty konieczne do nakłucia okazują się w trakcie szkolenia łatwo namacalnymi zmianami. I jeszcze jedno – nic nie stoi na przeszkodzie, by w namierzony punkty wbić nawet kilka igieł celem polepszenia efektów!

 

Masz pytanie?

Napisz do nas!