W klasycznej akupunkturze punktów do nakłuć szukamy na przebiegu wszystkich meridianów ciała, wspierając terapię również punktami pozameridianowymi. Dla wielu osób wielkość wiedzy, jaką należy posiąść do praktykowania akupunktury, jest przytłaczająca i zniechęcająca. Może więc warto zacząć od “mikrosystemu”?

Mikrosystemy to układy punktów zlokalizowanych na jednej, określonej części ciała – np. dłoni, stopie, twarzy czy uchu. Zawierają kompletny zestaw punktów akupunkturowych służących do terapii szerokiego spektrum zaburzeń. Zgrupowanie punktów w jednym obszarze znacznie ułatwia naukę, a tym samym przyspiesza osiągnięcie zadowalających efektów terapii. Takim mikrosystemem jest właśnie akupunktura ucha (aurikuloterapia).

Badania wskazują na wysoką skuteczność akupunktury ucha – wynika to m. in. z krótszej drogi, jaką musi pokonać impuls nerwowy z małżowiny ucha do mózgu. Dodatkowo, wkłute igły w niewielkim stopniu przeszkadzają w dalszej terapii pacjenta, pozwalając na łączenie akupunktury ucha z większością podejść manualnych w terapii. Igły wprowadzane są wyjątkowo płytko, tym samym zmniejszając szansę na zakażenie miejsca wkłucia. Możliwość pozostawienia tzw. igieł plastrowych w uchu pacjenta pozwala jeszcze bardziej zwiększyć wydajność metody, “wydłużając” zabieg na kolejne dni, jakie pacjent spędzi poza gabinetem.

Jeśli zaczynasz przygodę z akupunkturą, aurikuloterapia jest zdecydowanie metodą dla Ciebie! Materiały zawierające duże, przejrzyście opisane diagramy punktów do stymulacji ułatwią Ci naukę – i będą świetnie wyglądały oprawione na ścianie. Prowadzący szkolenie są wieloletnimi praktykami pracującymi akupunkturą ucha, będą więc służyć pomocą i swoją wiedzą aby zaspokoić Twoją ciekawości i rozwiać wątpliwości.

Akupunktura ucha – szkolenie

 

Termin najbliższego szkolenia: 15-17.września 2017.

Cena kursu: 1400 zł (z wyżywieniem)

Rozpoczęcie kursu: 15:00 15. września (piątek)

Zakończenie kursu: 17:00 17. września (niedziela)

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesyłać na akudlaciekawskich@gmail.com lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce Kontakt .

NEWSLETTER

Dołącz do naszego newslettera aby być ze wszystkim na bieżąco!

Chcę otrzymywać informacje o promocjach i rabatach na podany adres e-mail i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

FreshMail.pl