TERMINY

Terminy kursu:

Niebawem!

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE!Na dyplomie pojawi się dokładnie takie imię i nazwisko jak podane w formularzu.
Prosimy o sprawdzenie czy jest wpisane poprawnie.

OPIS SZKOLENIA

Kurs “Akupunktura meridianów ścięgnistych w leczeniu bólu i sporcie” to kurs dedykowany wszystkim tym, którzy chcą zacząć swoją przygodę z akupunkturą. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość punktów aku ani umiejętność nakłuwania ciała igłami akupunkturowymi! Mimo swojej prostoty jest użyteczną metodą pracy zarówno z bólem u pacjenta tak w stanie ostrym jak i przewlekłym, wykorzystywaną nawet przez zaawansowanych akupunkturzystów.

 

W ramach szkolenia kursant zapoznaje się z podstawowymi zasadami bezpiecznej pracy z igłami akupunkturowymi. Poznaje również lokalizację kilkunastu punktów akupunkturowych kluczowych dla równoważenia układu tzw. meridianów ścięgnistych w ciele ludzkim. Uczy się również jak wykorzystać znajomość pracy z tymi strukturami w terapii sportowej, zarówno w zespołach bólowych jak i ograniczeniach funkcji. Czym jednak są wspomniane meridiany?

 

JinJing – kanały ścięgnisto – mięśniowe są częścią systemu kanałów akupunkturowych. Ich pierwszy opis znajduje się w 13 rozdziale LingShu – dzieła datowanego na III w naszej ery. Współcześnie fizjologia i patologia kanałów ścięgnisto mięśniowych wykładana jest  we wszystkich szkołach akupunktury i należy do programu kursów podstawowych. Co ciekawe, teoria przebiegu tych meridianów bazuje w dużym stopniu na anatomii i fizjologii medycyny zachodniej – jest więc ciekawym i użytecznym narzędziem łatwym do zrozumienia przez np. fizjoterapeutów czy lekarzy.

 

Kurs dr  Bartosza Chmielnickiego i Honoraty Dziel łączy w sobie klasyczne opisy tych meridianów i zupełnie współczesne , wieloletnie doświadczenie wykładowców. Dzięki temu kursant poznaje nie tylko umiejscowienie oraz teoretyczne procedury wykorzystania tych punktów, lecz uczy się jak na bazie poznanych metod i technik nakłuwania konstruować tok terapeutyczny oraz wspierać inne metody terapią meridianów ścięgnistych.

Godziny szkolenia:

I dzień 9-18,

II dzień 9 -15.

 

Masz pytania? Chcesz dołączyć do kursu? Zapraszam do kontaktu telefonicznego (881-509-767) oraz mailowego (za pośrednictwem formularza kontaktowego).

Masz pytanie?

Napisz do nas!

NEWSLETTER

Dołącz do naszego newslettera aby być ze wszystkim na bieżąco!

Chcę otrzymywać informacje o promocjach i rabatach na podany adres e-mail i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

FreshMail.pl